Головна Керівництво Структура РУО Фотогалерея Архів

    НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ
  
    СТРУКТУРА РУО
  

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
Положення про управління освіти
РАЙОННИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
ОСВІТЯНСЬКИЙ ДОВІДНИК
ВИХОВНА РОБОТА
ПАНОРАМА МАЙСТЕРНОСТІ -2020
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
Державна підсумкова атестація випускників 4-х, 9-х, 11-х класів
УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2020
МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК
ОЛІМПІАДИ
Атестація педагогічних працівників
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ
ВІДКРИТІСТЬ І ПРОЗОРІСТЬ
Запобігання і протидія корупції
ОСВІТА ГОЛОСІЄВО В ЗМІ
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА-2020
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
Бюджет освіти. Звіти та аналіз виконання.
Державні закупівлі
ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ
Вакансії
ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

    Новини
    Новини навчальних закладів
    Навчальні заклади в Інтернет
    Оголошення
    Фотогалерея
    Запитайте!

    Банери
   Авторизація Вхід для користувачів
Логін:    
Пароль:    
   
     Контакти:
Поштова адреса:
м.Київ,
пр-т. Голосіївський, 118-Б
Тел.: +38(044) 257-12-57
golosiivruo_golos@kmda.gov.ua

Децентралізація

Центр освітніх інновацій та моніторингу

Департамент освіти і науки, молоді та спорту

Протодія булінгу

Навчальні заклади району - на карті міста

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України

Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація

Офіційний портал органів виконавчої влади України

Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

Офіційний веб-портал Київської міської влади

Український центр оцінювання якості освіти


20/05/2020  |  Ще раз про шляхи виходу закладів освіти з карантину і відновлення роботи
Ще раз про шляхи виходу закладів освіти з карантину і відновлення роботи
Ще раз про шляхи виходу закладів освіти з карантину і відновлення роботи

Дитячі садки і школи відкриватимуться в умовах, коли довідки про стан здоров'я дитини скасували. Таке нововведення було прийняте ще рік тому в рамках реформи медицини. Отже, тепер відповідальне рішення про повернення вихованця/учня до дитячого колективу тримається виключно на чесному слові батьків, які мають засвідчити задовільний стан здоров'я своєї дитини та відсутність контактів із хворими.

Варто пам'ятати, що Київ — великий мегаполіс, у закладах освіти якого щодня перебуває понад 400 тисяч дітей. Працюючи над Регламентом повернення, ми добре усвідомлювали, що це питання надзвичайне, величезної суспільної ваги й одночасно першочергово актуальне для кожної сім'ї з дітьми. Від порядку та системності дій як під час підготовки до повернення, так і після часткового послаблення карантинних обмежень залежить, яким шляхом підуть дитячі заклади — злагодженої роботи чи створення осередків спалахів хвороби та повторного закриття. Визначені Регламентом правила враховують різні сценарії подій, але всі вони спрямовані на збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу і якнайшвидше подолання коронавірусної епідемії.

Перший — закупити все необхідне для підготовки до подальшої роботи дитячих закладів: забезпечення закладів освіти дезінфікуючими, миючими, антисептичними засобами, безконтактними термометрами, засобами індивідуального захисту тощо. Радимо з цього починати всім громадам.

Це завдання ми виконали заздалегідь, протягом карантинного періоду. Адже закупівлі за бюджетні кошти — процес непростий, тривалий (від 14 до 40 днів). Якщо кошти не передбачені, а процедури не запущені, то антисептики не з'являться у садку чи школі уже завтра. Та й бюджетні кошти на будь-які незаплановані заходи не так легко перерозподілити. Це тривалий законодавчо визначений процес.

Другий крок — готувати приміщення закладів до відкриття мають люди, які сьогодні теж перебувають на карантині. Спочатку має запрацювати транспорт, що дозволить працівникам добратися до робочих місць. Етап підготовки включає в себе як дезінфекцію приміщень, так і з'ясування стану здоров'я працівників закладу, дітей, які готові його відвідувати. За нашими підрахунками, цей етап може тривати від 10 до 14 днів.

Третій — безпосереднє повернення. Спочатку потрібно визначитися, кого і коли повертати.

Із заяв представників уряду ми знаємо, що українські учні вже не сядуть за парти цього навчального року. 2019/2020 навчальний рік завершуємо дистанційно. На відміну від ряду європейських країн, у нас дистанційне навчання проводиться організовано. Відбувалося й оцінювання учнів, що дає можливість перевести дітей до наступних класів. Традиційно червень — це місяць роботи пришкільних таборів, навчальної практики, можливостей для апеляції річних оцінок, прийняття рішень педагогічними радами про випуск (4, 9 і 11 класів) і переведення учнів. Ми маємо кілька сценаріїв червневого освітнього життя. Серед них — проведення індивідуальних і групових консультацій як для учнів початкової школи (уряд оголосив, що пришкільних таборів не буде, а потреба в догляді за малими дітьми у працюючих батьків, безумовно, є), так і для випускників (з предметів ЗНО). Також у разі потреби надамо можливість провести процедури апеляції.

За нашими прогнозами, повернення з карантину влітку більше торкнеться дошкільних установ. А це вже зона відповідальності виключно місцевої влади. Заступник київського міського голови В.Мондриївський анонсував виділення 24,5 млн грн на оперативне придбання миючих і дезінфікуючих засобів для закладів освіти. В освітні установи Києва вже завезено та продовжується постачання необхідних дезінфікуючих, миючих і антисептичних засобів; освітній простір пристосовують до життя в надзвичайних умовах: вилучають килими та м'яконабивні іграшки, переформатовують приміщення, облаштовують місця для збору та утилізації індивідуальних захисних засобів тощо.

За нашими прогнозами, послугою дошкільної освіти влітку скористаються не всі кияни. Середня відвідуваність садків до карантинних обмежень по місту (з вересня 2019-го по лютий 2020-го) становила трохи більше 60%. Враховуючи європейську статистику, відсоток батьків, які приведуть дітей у дитячі заклади у червні, буде нижчим, ніж традиційно в цей період. Та ми, згідно з вимогами Регламенту, готуємо всі дошкільні заклади столиці до відновлення їх роботи.

Четвертий крок — життя після повернення.

Організовуючи навчання у столичних школах і дитсадках, ми звертаємо увагу на такі важливі моменти. Усі вони прописані в нашому Регламенті.

Повернення до дитсадків працівників і дітей можливе лише за умови, що вони здорові. Доступ батьків і сторонніх осіб до дитячих закладів буде обмежено. Спілкування педагогів з батьками здійснюватиметься у дистанційному режимі.

Рух дітей приміщеннями закладу має бути чітко розписаний для груп/класів, а масові заходи — скасовано. Буденною звичкою стануть щоденний скринінг температури дітей удома перед виходом до закладу освіти та повторний скринінг у школі чи дитсадку.

Якщо епідситуація не покращиться до 1 вересня, або, навпаки, відбудуться нові спалахи, можливо, ми введемо навчання у кілька змін або змінність початку занять. Також відпрацюємо можливість функціонування запасних входів і виходів. Це допоможе уникнути скупчення дітей на вході до школи та виході з неї.

Проситимемо школи, щоб вони максимально відмовлялися від кабінетної системи. У разі, якщо це неможливо (уроки хімії, фізики, біології, поділ на підгрупи при вивченні предметів та інше), обов'язковим є дотримання правил санітарної обробки приміщень після кожної зміни класного колективу.

Світ ще так не жив. Усі країни вчаться повертатися до звичного життя в умовах часткових карантинних обмежень. Життя після повернення в освітні заклади може розвиватися за кількома сценаріями. Усі вони залежать від епідситуації в країні/місті та, за великим рахунком, від того, як швидко людство впорається з цим викликом. Тому карантинні обмеження можуть мати хвилеподібний характер: від послаблення обмежень до жорсткіших обмежувальних заходів і навпаки. У який бік рухатися нам, залежатиме від відповідальних дій усієї громади.


Джерело: Департамент освіти і науки


Актуальні новини | Архів новин
    Пошук по сайту
   
   

Facebook

Сайти НЗ району

Facebook сторінки шкіл

Київський фестиваль стартапів

Нова українська школа

Освітній портал. Педагогічна преса.

Громадська організація «Ла Страда-Україна

Календар пам'ятних дат на 2020 рік

© 2020. Інформаційна підтримка IT-SOURCE